Kot Azjatycki – ciekawostki

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach jest bardziej skłonne do trzymania kota niż psa. Dlaczego się tak dzieje? Na pewno ze względu na czas. Pies potrzebuje wczesnego budzenia się, zabierania go na przechadzki. Co najważniejsze pies pozostawiony sam w domu będzie hałasować, piszczeć i dezelować mieszkanie. Koty mimo wszystko trochę spokojniej pokonują samotność. Zazwyczaj po prostu ją przesypiają, załatwiając własne potrzeby fizjologiczne w kuwecie. Zdecydowanie odpowiedniej jest zdecydować się na kociaka czystej krwi niż takie niewiadomego pochodzenia.

azjatycki
Kot Azjatycki – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Możemy mieć w tedy świadomość jakie cechy charakteru będzie on przejawiał oraz co powinniśmy mu, jako hodowcy zorganizować. Ras zwierząt jest tak dużo, że zapewne większość z nas trafi na odmianę właściwą dla siebie a także własnego sposobu życia. Z pośród wielu ras może być kot azjatycki. Koty tej odmiany rodzą się w swoistego rodzaju dwóch wariantach, jeden nich to kot azjatycki długowłosy, drugi natomiast krótkowłosy. Koty wspomnianej rasy wywodzą się z Anglii, która to jest szczególnie znana z hodowli czworonogów, zwłaszcza kotów.

Przeważnie koty tej odmiany dobrze odnajdują się nie tylko jako mieszkańcy wsi jak i miast. Nie przepadają one za przechadzaniem się po parku, dla tego także nie jest niezbędne jego posiadanie. Wbrew ludzkim stereotypem, kot azjatycki, nie dobrze znosi długotrwałą samotność. Zdecydowanie lepiej czuje się on mając możliwość by wskoczyć na kolana swojemu właścicielowi znajdować się w samym środku uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *