Kot Birmański – hodowla

Kot Birmański jest z pewnością przedstawicielem kociej arystokracji. Za równo jego charakter ale i sposób chodzenia mówi o jego wysokim pochodzeniu. Jego charakter jest umiarkowany oraz opanowany. Odmiana powstała poprzez pomieszanie kota odmiany syjamskiej wraz z osobnikiem odmiany perskiej. Dlatego udało się otrzymać pupila o kolorystyce syjama, posiadającego dłuższą i bardziej puszystą sierść. Kot birmański zabiega by być w centrum otoczenia, ciągle spostrzegany oraz głaskany. Dobrze więc będzie czuł się w rodzinach lub mieszkaniach w których życie kilku ludzi.

birmanski
Kot Birmański – zdjęcie ze strony Catbreedselector.com

Zapewne jednak zwierzaki te przywiązują się najbardziej do pojedynczej osoby, podobnie jak robią to psy. Kot birmański kocha maluchy, lub spędzać setki godzin na wspólnych figlach wraz z latoroślami. Odznacza się znacznym spokojem oraz cierpliwością również gdy dziecięce pieszczoty stają się odrobinę mniej delikatne. Może również mieszkać w domach w których przebywają również pozostałe czworonogi. W stosunku do psów zachowują dany dystans, chodź nie przejawiają agresji.

Mimo iż jest to pupil przyzwyczajony do życia w domu, nie należy go przymuszać do przebywania wiele godzin tylko w domu. Warto umożliwić mu choć parę chwil na wspólną frajdę albo spacer po parku. Zakupując kota tej odmiany powinniśmy wiedzieć iż będzie on potrzebował dokładnego czesania oraz dbania o futro zwierzęcia będącą jego znacznym atutem. Warto koniecznie przygotować się na dosyć znaczną ilość włosów pozostawionych na meblach a także podłogach, głównie w terminie przejściowym.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/kot-birmanski-usposobienie/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *