Kot Sfinks – informacje ogólne

Koty tej rasy zapewne cieszą się znaczną popularnością wśród ludzi lubiących ekstrawagancję. Cóż się dziwić, zwierzęta bezwłose jednym podobają się mniej a innym bardziej. Według kynologów kot sfinks jest wynikiem zmian genetycznych. Tak naprawdę stanowią one pomyłkę natury. Z skrzyżowania ze sobą zwykłych pupili, przyszły na świat wspomniane właśnie bezwłose maluchy. Wywołało to znaczne zaintrygowanie ze strony hodowców oraz chcieli oni otrzymać na własny użytek rasę pupili nie posiadających sierści. Od pewnego czasu mimo wszystko w krzyżowaniu tych czworonogów, zaczęto używać między innymi rodzime koty łyse.

sfinks
Kot Sfinks – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wykonuje się tak, z racji gdyż łączenie ze sobą jedynie zwierząt sfinks może powodować zniszczenia tkanki mięśniowej potomstwa. Mimo pozorom, pupile tej rasy nie sprawiają w domu zupełnie więcej problemów aniżeli inne koty. Ludziom wydaje się, iż kociaki nie wytwarzające włosa mogą wymagać specjalnych czynności. Nie jest to jednak prawda, z racji gdyż nie wymagają one praktycznie żadnych zabiegów. Kot sfinks jest kotem niezwykle silnie przywiązanym do człowieka.

Kocha się bawić ale może wykazywać się znacznym uporem. odmiennym wymaganiem tego kota, które jest odmienne niż w przypadku innych kotów, jest zapotrzebowanie na inny rodzaj pokarmu oraz nieco wyższą ciepłotę pomieszczenia. Karma powinna zostać odrobinę mocniej kaloryczna, gdyż dzięki temu czworonóg jest w stanie dostosować temperaturę swojego organizmu. Kot którym jest sfinks powinien także unikać intensywnego słońca ponieważ jego naga skóra może zdradzać skłonność do poparzeń słonecznych.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/sfinks/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *