Kot Syberyjski – pielęgnacja

Zwierzęta tej rasy wyróżnia się wspaniałym umięśnieniem a także siłą. Ciężko się temu dziwić, bowiem kot syberyjski zamieszkiwał pierwotnie na terenach Syberii. Nie trudno jest więc sobie uzmysłowić, iż jego tamtejsze życie, nie było łatwe. Fakt taki ma mimo wszystko własne doskonałe strony, w rzeczywistości rasa ta, nie jest praktycznie zupełnie modyfikowana przez ludzi. Ponieważ kot żył na terenach zasiedlonych przez ludzi biednych a także mających pozostałe problemy, odmiana posiadała szanse na naturalne ukształtowanie.

syberyjski
Kot Syberyjski – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Dlatego kot ten nie jest przerasowiony, nie cierpi także na setek chorób genetycznych, tak typowych dla ras kotów niemal modyfikowanych za pomocą ludzi. Kot syberyjski ma jedną ważną cechę. Mimo wszystko z powodu swoich sporych rozmiarów, proces jego dorastania jest nico dłuższy aniżeli jest to w przypadku, kotów innych ras. Koty te mogą rosnąć także do zakończenia 5 roku życia. Zwyczajna kotka osiąga ciężar około 3 kilogramów, w czasie gdy kocur może osiągać wagę nawet 7-8 kilogramów.

Każdy hodowca a także posiadacz tej odmiany, musi koniecznie pamiętać iż zwierzaj takiej rasy nie może być łączony z żadną pozostałą odmianą czy także miksem różnych ras. Kot syberyjski jest czoworonogiem mającym, puszystą sierść stanowiącą jego ogromną zaletą. Mimo to, budowa jego włosa nie jest problematyczna dla ludzi będących alergikami. Czworonogi takiej rasy mogą być wyjątkowymi wspaniałymi towarzyszami. Kochają kontakt z człowiekiem, i kochają wzajemne zabawy łącznie z człowiekiem.

Artykuł pisany na podstawie http://www.kotywatory.pl/k/syberyjskie/

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *